muzika

Folk rocková skupina Hogel a Vychodil

Folková dvojice Hogel a Vychodil vznikla počátkem 70. let minulého století.Vystupovala po tehdejších klubech hlavně na severní Moravě a také v Praze s výhradně vlastním repertoárem.

Úzce spolupracovala s legendárním sdružením Šafrán (Hutka, Merta, Třešňák atd..) Vystupovali na dvou Matiné Semaforu, spolu s Hutkou v pražském klubu Na Rychtě, v divadélku Opera v Ostravě-Porubě a na dalších festivalech a akcích po celé republice. Společenské klima však tomuto druhu hraní výrazně nepřálo, takže duo bylo donuceno ukončit svou činnost. Oba muzikanti se před zhruba sedmi lety rozhodli navázat na předchozí aktivity, tentokrát v širší formaci, především s rytmickou sekcí. Po několikaletém vývoji se formace ustálila v obsazení:

Pavel Hogel – zpěv, kytary, foukací harmonika, Ota Vychodil – zpěv, klávesové nástroje, kytary, Láďa Ludmila – kontrabas a Radek Nemrava – bicí nástroje. Vystupovali hlavně v olomouckých klubech (Jazz Tibet Club, Divadlo hudby, U – klub atd.).Stali se organizátory každoročního hudebního festivalu Zvuky ticha, pořádaného v olomoucké Redutě. Výtěžek této akce vždy věnovali Nadaci pro sluchově postižené děti.

V lednu 2011 Hogel a Vychodil, známí jako letité folkové duo olomoucké scény, svou muziku značně přitvrdili a dali vznik kapele Dixie Worms. Spojili se se třemi vynikajícími muzikanty olomouckého rockového světa a začali hrát i rokovější skladby americké hudební scény 70.let minulého století, a to od takových muzikantů a kapel jako jsou Eric Clapton, J.J.Cale, Neil Young, Bruce Springsteen, John Mayal, ZZ Top, Steve Ray Vaughan, Allman Brother Band, Lynyrd Skynyrd a další.

Kapela Dixie Worms hrála ve složení: Ota „Guvernér“ Vychodil (zpěv, klávesy, kytara), Pavel Hogel (zpěv, foukací harmonika, kytara), Jára Pospíšil (kytara), Pavel „Červ“ Pulkert (bicí) a Zdeněk „Thunderbird“ Indrák (basa).

V současné době hraje Pavel Hogel s rockovou kapelou Jonah Hex Band a Ota Vychodil v kapele The Again.

Kapela Jonah Hex Band v současnosti hraje se složení: Veronika Pavlová (zpěv, housle), Vlastimil Sedláček (kytara), Jarda Mrtvý (basová kytara, zpěv), Pavel Pulkert (bicí) a Pavel Hogel (foukací harmonika).

Lenny - Jonah Hex Band


Blue on Black - Jonah Hex Band

I´m Gonna Find Another You - Jonah Hex Band